1/26/2017

Sznurki i dziurki & Balansujący jeżyk - GRY 3 latka


Spędzanie czasu z dzieckiem to cenny dar. A jeszcze lepiej jest jak ten dar możemy zamienić w świetną zabawę! SZNURKI I DZIURKI


 Kto lubi wyszywanki ręka do góry! Ja uwielbiam, w ogóle lubię szyć na maszynie, ale dziś nie o tym mowa. Sznurki i dziurki - bo o nie chodzi to propozycja dla dzieci w wieku od 3+. W skład zestawu wchodzą: 4 plansze (ptak, kaczucha, jeż i ryba) oraz 8 sznureczków w 4 podstawowych kolorach. Największą zaletą tej "gry" jest ćwiczenie przez dziecko sprawności ręki. Donatanowi póki co przeplatanie sznureczków nie idzie zbyt sprawnie, ale szkoli się od czasu do czasu dzielnie. Nie oszukujmy się trzeba dużo precyzji oraz cierpliwości żeby dojść do perfekcji dlatego póki co ja mam najwięcej frajdy podczas przeplatania najróżniejszych wzorów.

 Moja ocena to: 6/10.
BALANSUJĄCY JEŻYK 


 Drewniana gra która skradła nasze serca. Pierwszym wrażeniem po rozpakowaniu jeżyka było " pff co to za filozofia ułożyć walce na jeżu". No i już przy pierwszej rozgrywce okazało się ze wcale nie taka prościzna bo bujający jeżyk lubi płatać figle. Gra z całą pewnością uczy cierpliwości, wspiera rozwój zdolności manualnych oraz koordynację ruchową. W skład zestawu wchodzi tytułowy balansujący jeżyk oraz 16 klocków w 4 kolorach. Także w grę spokojnie mogą grać 4 osoby. 

Dodatkową zabawą która nam się zasunęła dzięki jeżykowi jest budowa wież. Budowanie wież i wieżyczek sprawia Donkowi dużo frajdy.

Moja ocena to: 8/10. 


A Wy i Wasze dzieci lubicie tego typu gry ? 

1 komentarz:

  1. Nie do końca lubię wyszywanie, ale gra wygląda bardzo rzetelnie, kolorowa i ładnie zrobiona! Jednak drewniany heżyk to super sprawa! Trochę jak inna wersja jengi :D świetna zręcznościówka!

    OdpowiedzUsuń