4/14/2016

TOP 5 bajek Donka


Dziś przedstawiam Wam 5 top bajek Donka. Donatan uwielbia oglądać bajki i ogląda ich dużo. Wiem co ogląda i mniej więcej znam już każdą bajkę na pamięć bo one po prostu się co chwilę powtarzają. 


Źródło

1. Świnka Peppa - niekwestionowana królowa w kategorii "Ulubione bajki Donka". Gdy nie było na Świecie Donka oglądając tą bajkę z siostrzeńcem Piotra zastanawiałam się "jak to jest możliwe że dzieci to lubią"? Nie dość że płaska, głośna, dialogi nie powalają kompletnie niczym to jeszcze te odgłosy wydawane przez bohaterów - no szkoda gadać. I po kolejnym odcinku obejrzanym z Donkiem doszłam do wniosku że właśnie w tym tkwi jej fenomen!

2 latkowi do szczęścia w zupełności to wystarcza. Jest krótka bo trwa ok. 5 minut - 2 latek spokojnie wytrzyma w skupieniu tą chwilkę. Dziwne odgłosy to nic innego jak dźwiękonaśladownictwo i odgłosy zwierząt które towarzyszą nam całe życie. Proste zdania dzieci łapią w lot na przykład:  "Peppa poszła na plac zabaw." - i Peppa na ten plac idzie. Wszystko jest proste i klarowne, narrator opisuje dokładnie wszystko co się dzieje w danym momencie na ekranie. Ważne też jest to że jedna bajka to jeden wątek.

Źródło

2. Psi Patrol - obecnie najulubieńsza bajka. Szał na nią u nas niesamowity. Na instagramie również widać że bajka bardzo popularna i lubiana przez dzieci. Jest to kanadyjsko - amerykański serial animowany opowiadający o perypetiach bohaterskich szczeniąt i ich opiekuna - którzy pomagają wszystkim którzy pomocy potrzebują. Dialogi są bardziej ambitne niż u Peppy, pojawia się wielowątkowość której mniejsze dzieci mogą nie załapać.

Źródło

3. Blaze i mega maszyny - opisuje przygody kilkuletniego technika Aj'a i jego czerwonego monster trucka Blaza. Bajka sama w sobie jest bardzo fajna ale niektóre słowa powalają na kolana.

Źródło

4. Zack i Kwak - bajka opowiadająca o przygodach Chłopca i jego przyjaciela Kaczki. Co najlepsze bajka jest opowiadana na kartkach książki i wszystkie postaci są papierowe.5. Masza i Niedźwiedź - wraz z 2 urodzinami Donka minęła jego miłość do przeuroczej Maszy i jej przyjaciela Misia. Szkoda ... Może jeszcze kiedyś wróci złota era Maszy. 


A jakie bajki lubią Wasze dzieciaczki ? 

Pozdrawiam, 
Agata - mama Donka.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz