4/27/2014

Święty uśmiechnięty...
Źródło
"Głosowanie, przeprowadzone w poniedziałek,
 16 października 1978 roku, wskazało na nowego papieża Karola Wojtyłę. Na pytanie, czy przyjmuje wybór, odpowiedział twierdząco. O godzinie 18.18 nad Kaplicą Sykstyńską uniósł się biały dym, wywołując okrzyki radości wiernych, zgromadzonych na placu św. Piotra. Kardynał Pericle Felici ogłosił wybór papieża-Polaka. Jan Paweł II powitał tłum słowami: „Sia lodato Gesu Cristo!” („Niech będzie pochwalony Jezus Christus!”). Wybór przerwał wielowiekową tradycję powoływania na Tron Piotrowy duchownych włoskich. W niedzielę, 22 października, odbyła się inauguracja pontyfikatu, na którą przybyli goście z całego świata. Podczas hołdu składanego przez kardynałów, nowo obrany papież pochylił się i objął prymasa Wyszyńskiego, gdy ten czynił gest poddania. W czasie mszy padły wówczas słynne słowa: „Nie lękajcie się!”. Nastał pontyfikat Jana Pawła II…"


Jan Paweł II odbył 8 pielgrzymek do  Polski na 7. która odbyła się w poniedziałek 07.06.1999r. w Bydgoszczy byłam i ja ! Mała 8 letnia dziewczynka wśród tysięcy ludzi, idąca z rodzicami na pieszo kilka kilometrów aby dojść na płytę bydgoskiego lotniska by móc uczestniczyć w Mszy Świętej odprawianej przez Papieża Polaka - Jana Pawła II. Pamiętam tyle że stałam z rodzicami wzdłuż drogi którą Papież jechał  z samolotu do ogromnego ołtarza i gdy przejeżdżał koło nas pomachał w naszą stronę, pamiętam kolorowe chusty którymi ludzie machali, że staliśmy praktycznie na samym końcu i mało co było widać, ludzi krzyczeli, bili brawa, śpiewali i ... oczywiście że były megaśne kolejki do toitoi.

Olt
Klik do Kaplicy Pamięci
Skan_014
Klik do Kaplicy Papieskiej

"31 marca 2005 roku stan zdrowia Jana Pawła II znacznie się pogorszył. Media przekazywały codziennie informacje od lekarzy, którzy opiekowali się Papieżem w jego apartamencie, w Watykanie. Gdy 2 kwietnia o godzinie 21.37 Renato Buzzonetti, osobisty lekarz papieski stwierdził śmierć Jana Pawła II, cały świat pogrążył się w żałobie. Pogrzeb Papieża odbył się 8 kwietnia. W uroczystościach pogrzebowych na placu św. Piotra uczestniczyło 300 tysięcy wiernych. Dwa miliardy osób oglądało transmisję z ich przebiegu w telewizji. Trumna z ciałem Papieża została pochowana w podziemiach bazyliki św. Piotra."

Źródło
 1 maja 2011roku w Święto Miłosierdzia Bożego został beatyfikowany, a dziś - gdy Ty Synku masz 3 miesiące i 3 dni tj. 27 kwietnia 2014r. w Niedzielę Miłosierdzia Bożego Jan Paweł II ( wraz z Janem XXIII) staje się Świętym. Świętym który za życia był prawie zawsze uśmiechnięty.

Papież kiedyś powiedział : " Wy­magaj­cie od siebie choćby in­ni od was nie wy­maga­li."

Więc pamiętaj Kochanie :

WYMAGAJ OD SIEBIE CHOĆBY INNI OD CIEBIE NIE WYMAGALI
 - bo wymagać od samego siebie jest bardzo trudną sztuką.

Tekst cytowany pochodzi z klik

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz